
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Supply Voltage | 2.9 V to 6.5 V |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Operating Supply Current | 700 nA |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1099
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55450
Ext.Price$0.55450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55450 | $0.55450 |
| 10 | $0.44218 | $4.42180 |
| 25 | $0.40296 | $10.07400 |
| 50 | $0.36722 | $18.36100 |
| 100 | $0.33465 | $33.46500 |
| 300 | $0.31676 | $95.02800 |
| 500 | $0.29983 | $149.91500 |
| 1000 | $0.28324 | $283.24000 |
